Úvod

Servis elektroniky

Antény TV, DVB-T

Satelity , DVB-S

Počítače

Alarmy

Elektronika

LED osvětlení

Automobily, GPS

Kontakt

SERVIS A SLUŽBY ELEKTRONIKY

Obránců míru 1047, 742 21 Kopřivnice
Tel. : 556 812 717, 608 717 304, info@erkl.cz

ERKL

Elektronika, servis, obchod, prodej,

Elektronika dnes zasahuje do všech oblastí lidského života, a my se soustředíme při naší práci především na spotřební elektroniku, kde se pokusíme dát Vám několik dobrých rad, nač si dát dobrý pozor například při nákupu, a usnadnit Vám tak rozhodování.

Každý den na Vás útočí reklama ze všech stran, ve které Vám kde kdo nabízí zaručeně to „nejlepší a nejkvalitnější”. Je to ale vždy pravda??? Kolik ze zákazníků denně podléhá těmto sloganům, a pod jejich tlakem vyhazují a zbavují se mnohdy kvalitních přístrojů, které ještě mohly dalších pár let dobře sloužit, a jdou si pak mnohdy koupit „šunt” zabalený do líbivé a moderně vypadající krabice?

Tak například televizory :

Dnes již převládají LCD, LED a Plazmové přijímače s formátem obrazu 16:9. Dosavadní přijímače s CRT obrazovkami (klasické skleněné obrazovky formátu 4:3, případně 16:9) jsou v domácnostech na ústupu, i když se stále vysílá v normě PAL, a ještě dlouho bude - viz níže, ale jednoduše proto, že výrobcům a přepravcům nevyhovuje váha a rozměry těchto televizorů, nesnadnost manipulace, náročnost přepravy, ale jde současně o tlak na zákazníka, aby si koupil zase něco nového... DIGITÁLNÍHO...

Souhlasíme s argumentem, že větší úhlopříčka nabízí větší obraz, který pak lze lépe umístit v interiéru v rámci hmotnosti a hloubky přístroje. Ano, zlepšila a zkvalitnila se technologie vysílacích studií, kvalita záznamových přístrojů, ale stále se v distribuci televizního signálu jedná o technologii PAL systému (720x576 bodů) v tzv. SD formátu (MPEG-2), kde musíme s politováním konstatovat, že zejména u levnějších nových přístrojů je kvalita výsledného obrazu tohoto SD formátu velmi vzdálená kvalitě, kterou dodnes poskytuje standardní CRT televizor. Dochází totiž ke značné degradaci a snížení kvality obrazu v rámci tzv. interpolace, kdy složitá elektronika televizoru musí rozmístit ono „základní PAL rozlišení” do hustého rozlišení bodů displeje a hlavně zvládat pohyb a řízení všech obrazových bodů a dějů. A čím je levnější přístroj, tím méně je jeho elektronika výkonná, a tím je nižší výsledná kvalita obrazu, oproti zobrazení na běžném CRT televizoru. Ano, u HD programů se tento rozdíl srovnává - navíc CRT televizor neumí zobrazit HD signál (nebyl na tuto technologii připraven), ale musíme zde konstatovat, že volně dostupné (zdarma) HD programy jsou dnes pro uživatele jen dva - ČT HD a NOVA HD - a to ještě zdaleka nejsou dostupné všude, a navíc pro příjem HD programů šířených DVB-T signálem musíte mít v televizoru také vstupní jednotku schopnou zpracovat signál ve formátu MPEG-4. Další programy ve formátu HD jsou pak k dispozici pouze prostřednictvím satelitu nebo rozvodech kabelových sítí, ale to vše je již jen za Vaše peníze... Chcete se dívat? Zaplaťte...

Trošku technických "televizních" údajů:

Jak bylo výše uvedeno, stále funguje standardní televizní vysílání SD (MPG-2) signálu v normě PAL je 720x576 bodů (TV vysílání používá v této normě pro zobrazení 625 řádků), byť dnes v digitálním formátu (DVB-T - pozemní, DVB-S - satelitní a DVB-C - kabelové sítě), a to vše s využitím formátu 16:9 nebo 4:3, kde se ale mnohdy potkáváme s problémy korektního zobrazování u některých značek přijímačů, které nedokáží správně zobrazit přijímaný signál na ploše displeje. Využití rozlišení HD se sice pomalu stává standardem, ale jak je popsáno výše, je pro běžného uživatele a pro běžné sledování televize v současné době zdarma dostupné jen u ČT HD a NOVA HD... A pro příjem HD programů pak stačí jen televize v rozlišení HD... Využití rozlišení FULL HD (1920x1080) - tak často používané jako reklamní argument kvality zobrazení, využijete pouze pokud budete televizor používat také jako monitor pro Váš počítač, případně v rámci objektivnosti, využijete FULL HD ještě u technlogií záznamu HD DVD - dnes označovaná jako technologie Blue Ray - nástupce DVD. Ale kolik běžných uživatelů takto televizor opravdu používá? Zlatý nápis FULL HD na okraji obrazovky, se pak často paradoxně změní v mnohem horší kvalitu reálného obrazu než měl uživatel na obyčejném CRT televizoru. A zde se pak používají další triky, které obchodníci při nabízení televizorů uplatňují. Počínáje způsobem nasvětlení prodejních míst - to znáte přeci dobře z prodejen s masnými výrobky :-), ano i to hraje velkou roli, jaké vnější světlo na obrazovku LCD, nebo Plazmy při provozu dopadá, neboť sklo plazmové obrazovky okolní světlo odráží, ale fólie LCD panelu jej pohlcuje, a konče tím, že do vystavených televizorů na prodejnách obchodníci pustí buď speciální HD signál ze satelitu, DVD nebo Blu Ray ze speciálního přehrávače, který na obrazovkách vykouzlí naprosto úžasný obraz se špičkovými detaily. Zkuste pak prodejce přesvědčit, aby Vám při koupi pustil do televizorů reálný dosažitelný signál z pozemního vysílání DVB-T, nebo standardní SD signál ze satelitu a porovnejte rozdíl - a to zejména u levných přístrojů v ceně cca 10 tis. Kč...

Z naší praxe totiž známe zklamání lidí, kteří si zakoupili ten reklamou nabízený zázrak techniky, a doma pak se zklamáním konstatují, že ten starý televizor hrál lépe. Ano, u dražších přístrojů je kvalita zobrazení na patřičné úrovni, ale jen málo běžných uživatelů dá za takový televizor desítky tisíc korun. A my s tím opět máme zkušenosti, které Vám s orientací na trhu a nákupem vhodného televizoru v rámci aktuálních možností pomohou, stejně jako je pro nás samozřejmostí jeho kvalifikované zprovoznění a nastavení, včetně propojení s dalšími elektronickými přístroji (DVD, Video, Audio, Satelitu, apd.), aby vše fungovalo tak jak má...

A jak to u prodeje dalších výrobků spotřební elektroniky? :

Také zde se používá spousta triků. Například u prodeje satelitní techniky je nabízena celá řada přístrojů, ale zákazník pak často podléhá reklamním údajům o špičkové kvalitě za nízkou cenu. Satelitní přijímač,je dnes vlastně malý počítač, který používá pro řízení procesor s určitými naprogramovanými instrukcemi. A čím levnější je takový přijímač, tím je logicky s méně kvalitním, a hlavně pomalejším procesorem, a tak při praktickém provozu a používání čekáte mnohdy i více jak 10 sekund než se přístroj vůbec zapne, při přepínání programů je pak prodleva i více jak několika sekundová. Ale toto pak opět považuje zákazník za normální !!! A to jen kvůli úspory 1-2.000,- Kč !! Nemluvě o kvalitě materiálu použitého pro výrobu dalších komponent takovéto sady jako je například parabola, která díky své výrobní „ošizenosti” stěží vydrží první pořádný nápor větru. A že má v případě laciného kompletu zákazník o pár programů méně? Vždyť on vlastně mnohdy vůbec neví, jaká ta nabídka ve skutečnosti je.

A podobně by jsme mohli rozebrat přístroje reprodukující nebo nahrávající DVD, obdobně by jsme mohli rozebrat kvalitu Set-Top boxů pro digitální příjem. Nezbývá tedy, než si zachovat při rozhodování o nákupu vlastní rozum a chladnou hlavu, případně se snažit posbírat maximum informací a především mít jako uživatel na vědomí, že dříve pověstná kvalita a preciznost spotřební elektroniky již dávno není pravdou, výrobci a obchodníci potřebují vyrábět a prodávat a nikdo z nich nemá zájem, aby Vám - jako konečnému uživateli vydržel levnější přístroj více jak běžně poskytovanou záruku, tj. cca 2 roky, i když i zde se určitě najdou vyjímky. A opět platí, že Vám nabízíme odbornou pomoc a orientaci, včetně kvalitního zákaznického servisu.

Takže, máte-li nějaký problém v oblasti elektroniky :

Kontaktujte nás !

Smyslem naší práce není šokovat zákazníky nesmyslně nízkými cenami, ale poskytovat perfektní služby
udělat práci pro zákazníka rychle, kvalitně a přitom co nejlevněji !

ERKL - Servis, Spotřební, Elektronika, Elektroniky, Oprava, Opravy, Instalace, Montáž, Servis, Televize, Televizorů, CRT, LCD, LED, Plazma, TVP, DVD, Videa, Dálkového ovládače, DO, Žárovka, Žárovky, Osvětlení, Pásky, RGB, E27, E14, GU10, Osvětlovací technika, Napájecí, Spínané, Zdroje, Měniče, Adaptéry, Satelity, Satelitů, Satelitní, Konvertory, Konvertor, Parabola, TV, Anténa, Antény, Digitální příjem, DVB-T, DVB-C, DVB-S, Alarm, Alarmy, Alarmů, Systém, Systémy, Zabezpečovací, Technika, Zabezpečení, Zařízení, Systém, Zabezpečovacího zařízení, Kamery, Videokamery, Kamerový, Kamerové, Systém, Systémy, Bezdrátové, Záznam, GSM modul, Výpočetní technika, Prodej výpočetní techniky, Počítače, Počítačů, PC, Přeinstalace, Monitor, Monitoru, Monitory, Tiskárny, Notebook, Notebooku, Routeru, Switche, Renovace, Tonery, Tonerů, Inkousty, Inkoustu, Náplně, Cartridge, Antivirový program, Antivir, NOD 32, Baterie, Renovace akumulátorů, Akumulátorové články, Baterie, NiCd, NiMh, Lion, Lipool, GPS, Navigace, Úspora elektrické energie, Solární energie.

Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílovec, Bordovice, Bravantice, Brušperk, Frenštát pod Radhoštěm, Fryčovice, Frýdek Místek, Fulnek, Hladké Životice, Hájov, Hodslavice, Horní Sklenov, Hostašovice, Hukvaldy, Jakubčovice nad Odrou, Jeseník nad Odrou, Ostrava, Jistebník, Kateřinice, Kopřivnice, Kozlovice, Kunčice pod Ondřejníkem, Kunín, Libhošť, Lichnov, Mankovice, Mniší, Mořkov, Mošnov, Nový Jičín, Odry, Petřvald, Příbor, Pustějov, Rožnov pod Radhoštěm, Rybí, Sedlnice, Skotnice, Starý Jičín, Studénka, Suchdol nad Odrou, Šenov u Nového Jičína, Štramberk, Tichá, Trnávka, Trojanovice, Veřovice, Vlčovice, Závišice, Ženklava, Životice, Žilina u Nového Jičína.