Úvod

Servis elektroniky

Antény TV, DVB-T

Satelity , DVB-S

Počítače

Alarmy

Elektronika

LED osvětlení

Automobily, GPS

Kontakt

SERVIS A SLUŽBY ELEKTRONIKY

Obránců míru 1047, 742 21 Kopřivnice
Tel. : 556 812 717, 608 717 304, info@erkl.cz

ERKL

Příjem satelitního signálu, Satelity
Zajistíme vám:

- kvalitní příjem digitálního satelitního signálu
- příjem českého a slovenského vysílání ze satelitu Astra - Skylink
- montáž, rekonstrukci a opravy Vašeho satelitu nebo přijímače
- změření úrovní SAT signálu v místě příjmu
- kompletní systém rozvodů TV a SAT pro digitální příjem

K této službě máme veškeré potřebné technické vybavení včetně kvalitní měřící techniky a více než 25-tiletou praxi v oboru. Zároveň sledujeme neustálý vývoj a nejnovější technologie. Na základě nových poznatků a zkušeností se snažíme o neustálé zlepšování našich služeb i vzhledem k Vašim přáním a připomínkám.

Máte nějaký problém se satelitním signálem, chcete přijímat digitální televizi, české a zahraniční programy ze satelitu (DVB-S)?

Kontaktujte nás !

merici pristroj

Problematika SAT příjmu

Satelitní digitální signál (DVB-S) používá formát digitálního přenosu v normě MPEG-2, nebo DVB-S2 (HD vysílání) a jednotlivé TV a rádiové stanice jsou po skupinách přenášeny jednotlivými transpondéry. Dále je k těmto stanicím přiřazeno velké množství dalších dat, jako jsou informace o současném i budoucím programu (EPG), programový průvodce po jednotlivých kanálech, informativní zprávy apd.

Digitální technologie ale rovněž nabízí mnohem větší možnosti kódování TV vysílání ze strany distributora a v konečném důsledku tak znemožňuje příjem koncovému uživateli bez příslušné dekódovací karty, což v praxi znamená že platbou při pořízení nové dekódovací karty (a odpovídajícího přijímacího zařízení) lze po dobu 2 let sledovat bezplatně jen asi 15% volně dostupných kanálů - prostřednictvím platformy Skylink (pozice Astra 23,5°E) to jsou ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 Sport, NOVA, NOVA Cinema, Prima Family, Prima Cool, Prima Love, Óčko, Noe TV a řada dalších, ale také slovenská STV1, STV2, JOJ, JOJ Plus, Markíza apd, které jsou placeny částečně z koncesionářských poplatků v jednotlivých zemích a z TV reklamy jednotlivých stanic, a za zbývajících cca 85% zakódovaných kanálů (řada filmových, sportovních a populárně naučných programů, a dále programů v HD rozlišení dle aktuální nabídky distributora dekódovacích karet), musí zájemce poskytovat pravidelnou úhradu přímo vysílací, nebo distribuční společnosti. Dříve tolik propagovaná možnost bezplatného příjmu alespoň základní programové nabídky je již dnes minulostí, protože konkurenční platformy Skylink a CS link byly spojeny do jediné firmy M77 Group jejíž sídlo je v zahraničí, a koncovému zákazníkovi byl nadiktován "servisní" poplatek (za používání dříve pořízené karty) ve výši 29,- Kč měsíčně. Můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžeme my - stejně jako Vy - zákazníci, dělat...

V dosahu SAT příjmu je u nás i distribuce signálu jiných společností z okolních zemí, ale tyto stejně jako ostatní placené služby není zpravidla možné oficiálně přijímat mimo území toho kterého státu, neboť to většinou neumožňují autorské zákony a vysílací práva. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že např. z další družice ASTRA 19,2°E je možné načíst do přístroje cca 1200 kanálů, ale z toho lze sledovat volně nebo v ČR rozkódovat pouze cca 300 kanálů. I tato nabídka, ale uspokojí běžného uživatele, který chce zahraniční televizi přijímat.

Jak již bylo naznačeno, můžete přijímat signály z více satelitních pozic atranspodérů - v našich geografických podmínkách nejčastěji - ASTRA 23,5°E a 19,2°E, HOTBIRD, EUROBIRD, THOR, a to buď pevnou parabolou se soustavou více konvertorů přepínaných systémem DISEq, nebo prostřednictvím natáčecích zařízení - zde je ale nutno počítat s určitou prodlevou při přepínání, než receiver natočí parabolu požadovaným směrem.

Jak lze přijímat satelitní signály:

Pro příjem satelitních programů je nutné umístit vhodně parabolickou antény, v jejímž ohnisku je umístěn tzv. přijímací konvertor: Toto zařízení lze instalovat například na střeše domu, na domovních zdech, na balkóně nebo v zahradě. Důležité je, aby při instalaci byl zajištěn volný prostor ve směru přijímaného satelitu a konzola pro uchycení paraboly měla dostatečnou pevnost.

Dále potřebujete přijímač SAT signálu (receiver) připojený k televiznímu přijímači. Pomineme-li mnohaúčastnické SAT rozvody (např. hotely, apd.) platí obecně, že ke každému televiznímu přijímači potřebujeme jeden SAT přijímač! Samozřejmě můžeme signál ze satelitu sloučit s rozvodem televizního signálu v domě, ale opět zdůrazňujeme: 1 TVP = 1 SAT přijímač ! A dále zdůrazníme, že na trhu jsou stovky komponentů, ale ne každý má tu správnou kompatibilitu, a jen zkušenostmi se člověk poučí, které komponenty k sobě "pasují", a my ty zkušenosti máme... Ano nabízíme levné, ale kvalitní satelitní komplety.

Viz „Ilustrační obrázek TV a SAT příjmu v domě”:
domovni royvod
Pokud Vás zajímá jak se SAT signál přenáší, tak ve stručnosti:

Z pozemní stanice jsou vysílány televizní a rozhlasové programy na příslušný satelit(Uplink-dráha). Satelit obíhá okolo naší planety ve výšce cca 36 000 km na geostacionární oběžné dráze. Při tomto oběhu synchronizovaném s otáčením Země, se družice při pohledu ze Země nachází vždy ve stejném bodě. Tím je umožněn příjem signálu pevně nasměrovanou parabolickou anténou. Aby bylo možno přenášet velké množství televizních programů v určitém kmitočtovém pásmu, vysílá satelit tyto programy ve dvou polarizačních rovinách (nejčastěji horizontálně a vertikálně). Na parabolickou anténu dopadají elektromagnetické vlny, které satelit vysílá. Tyto elektromagnetické vlny jsou soustřeďovány do svazků a směrovány dále kekonvertoru, který je umístěn v ohnisku antény. Konvertor nazývaný také LNB, převede signály do SAT - MF kmitočtového pásma, zesílí je tak, aby na výstupu s LNB mohly být koaxiálním kabelem přivedeny do satelitního přijímače. Přijímač tyto signály upraví tak, aby mohly být odpovídajícími přijímači (TV a Hi-Fi) reprodukovány jako televizní a rozhlasové programy Jak již bylo naznačeno, mimo televizní satelitní signál můžeta přijímat také velký počet rozhlasových programů. Tyto rozhlasové programy se nacházejí v jednotlivých pomocných zvukových nosných, které jsou přenášeny souběžně s určitým televizním zvukem. Aby bylo možno přijímat programy rozhlasu, musí být satelitní přijímač nastaven na zvukovou nosnou, odpovídající rozhlasovému programu a připojen k Hi-Fi, nebo audio zařízení.

domovni royvod
Interaktivita a výhled do budoucna

V současné době jsou již transpodéry dostupné z Evropy i komunikační uživatelské zařízení na trhu připravena na obousměrný přenos signálu. Je tedy možné připojit se prostřednictvím satelitu obousměrně k internetu, využívat interaktivní služby jako teleshopping apod. Toto však nepodporuje žádný z receiverů dostupných na trhu, je třeba mít v PC nainstalovanou speciální kartu, která toto připojení umožní. Někteří výrobci sat. přijímačů v současné době umožňují upgradeovat firmware přístrojů přes satelit. Na trhu se již začínají objevovat první přístroje, které umožní použití dalších funkcí, jako je e-mailový klient na TV obrazovce, připojení k místní PC síti, atd.

Proto chcete-li mít maximálně možný kvalitní příjem

kontaktujte nás !

Smyslem naší práce není šokovat zákazníky nesmyslně nízkými cenami, ale poskytovat perfektní služby
udělat práci pro zákazníka rychle, kvalitně a přitom co nejlevněji !

ERKL - Servis, Spotřební, Elektronika, Elektroniky, Oprava, Opravy, Instalace, Montáž, Servis, Televize, Televizorů, CRT, LCD, LED, Plazma, TVP, DVD, Videa, Dálkového ovládače, DO, Žárovka, Žárovky, Osvětlení, Pásky, RGB, E27, E14, GU10, Osvětlovací technika, Napájecí, Spínané, Zdroje, Měniče, Adaptéry, Satelity, Satelitů, Satelitní, Konvertory, Konvertor, Parabola, TV, Anténa, Antény, Digitální příjem, DVB-T, DVB-C, DVB-S, Alarm, Alarmy, Alarmů, Systém, Systémy, Zabezpečovací, Technika, Zabezpečení, Zařízení, Systém, Zabezpečovacího zařízení, Kamery, Videokamery, Kamerový, Kamerové, Systém, Systémy, Bezdrátové, Záznam, GSM modul, Výpočetní technika, Prodej výpočetní techniky, Počítače, Počítačů, PC, Přeinstalace, Monitor, Monitoru, Monitory, Tiskárny, Notebook, Notebooku, Routeru, Switche, Renovace, Tonery, Tonerů, Inkousty, Inkoustu, Náplně, Cartridge, Antivirový program, Antivir, NOD 32, Baterie, Renovace akumulátorů, Akumulátorové články, Baterie, NiCd, NiMh, Lion, Lipool, GPS, Navigace, Úspora elektrické energie, Solární energie.

Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílovec, Bordovice, Bravantice, Brušperk, Frenštát pod Radhoštěm, Fryčovice, Frýdek Místek, Fulnek, Hladké Životice, Hájov, Hodslavice, Horní Sklenov, Hostašovice, Hukvaldy, Jakubčovice nad Odrou, Jeseník nad Odrou, Ostrava, Jistebník, Kateřinice, Kopřivnice, Kozlovice, Kunčice pod Ondřejníkem, Kunín, Libhošť, Lichnov, Mankovice, Mniší, Mořkov, Mošnov, Nový Jičín, Odry, Petřvald, Příbor, Pustějov, Rožnov pod Radhoštěm, Rybí, Sedlnice, Skotnice, Starý Jičín, Studénka, Suchdol nad Odrou, Šenov u Nového Jičína, Štramberk, Tichá, Trnávka, Trojanovice, Veřovice, Vlčovice, Závišice, Ženklava, Životice, Žilina u Nového Jičína.